Рубрики
Блог

Родинний бізнес: чи варто будувати бізнес з родичами?

Найпоширеніша помилкова ідея початківця бізнесмена: «…відкрию салон краси, або магазин, або кафе …. і буде це сімейний бізнес і клієнтами будуть інші  мої родичі, друзі та знайомі…»

Є позитивні приклади присутності родичів в бізнесі. Найчастіше, історії такого успіху починаються з того, що друзі або родичі починають бізнес разом з нуля. У них тоді є спільні цілі, спільне бачення ситуації, вони знають всі особливості роботи компанії і ведуть її до спільної мети. В цьому випадку родичі стають справжніми партнерами та однодумцями, які можуть заміняти і доповнювати один одного в питаннях управління бізнесом.

Але це скоріше ВИКЛЮЧЕННЯ, ніж правило.

Родинний бізнес: чим зумовлений такий формат?

Чим зумовлене таке рішення набрати родичів в бізнес?

• Сподіваємося на повну Довіру

• Хочемо утримати спадкоємців в родинній справі.

• Бажання забезпечити роботою близьку людину

Чим погані родичі на роботі?

1. Не проходять «природний» відбір, яким супроводжується будь який кар’єрний ріст.

2. Найчастіше не кваліфіковані для тієї роботи, куди їх наймають.

3. Практично завжди не зацікавлені у змінах. Їм важливо зберігати статус-кво.

4. Не мають достатньої мотивації для ефективної роботи.

5. Негативно впливають на кадровий склад компанії, так як амбітні і високопрофесійні співробітники розуміють, що кар’єрний ріст тут неможливий.

6. Змішують особисті відносини і робочі, в результаті, постійно відчуваєш почуття провини і перед співробітниками, і перед рідними.

Кожен раз я сама наступаю на ті ж самі «граблі» і з тим ж самим результатом 🙂 У мене цих «грабель», як в Бразилії Дон Педрів. Правда, є й винятки 🙂

Якщо серьозно, то є інструменти длч того, щоб зробити такий бізнес керованим. Пишіть свої питання, або замовляйте безкоштовну консультацію, 30 хвилин спілкування можуть надихнут вас на нові рішення.

Добавить комментарий